14. "Podrobnosti" v znamenju vesolja

Gost Podrobnosti je bil Anže Slosar. Astrofizik, iz Kopra, ki se je po mednarodni maturi v Ljubljani na študij odpravil v Cambridge, zdaj pa živi v New Yorku in dela v Brookhavenskem nacionalnem laboratoriju. "Podrobnostim" lahko prisluhnete tukaj.

Posted on April 22, 2014 .

Tretji trening projekta "Življenje je košarka" je za nami

Tretji trening je bil opravljen v slogu zabave. Z vključevanjem novih vaj, kot vaja "daš dobiš", se je pokazalo veliko zanimanje in spodbuda varovancev in učencev na treningu. Potek treninga si lahko ogledate v video zapisu tukaj.

Trening v Kranju, pa je bil zaradi šolskih obveznosti dijakov prestavljen na naslednji teden. Poleg videoposnetka si lahko tukaj ogledate še obsežno foto galerijo treninga.

Posted on April 21, 2014 .

Barcelona na Final Four

V tretji tekmi končnice Eurolige je FC Barcelona na vročem parketu v Istanbulu v tesni končnici premagala Galatasaray in se kot prva ekipa v letošnji sezoni uspela uvrstiti na zaključni turnir četverice, ki bo letos meseca maja potekal v Milanu.

Domačini so igrali na vse ali nič, kar se je tudi pokazalo v prvih treh četrtinah tekme. Barcelona je po vodstvu 0:3 zaostajala skozi celotno tekmo in šele v zadnji četrtini uspela narediti preobrat in na koncu slavila z rezultatom 75:78.

Boki je v slabih 13 minutah dosegel 8 točk in zbral 1 skok.

Barca ima sedaj dovolj časa za počitek, saj bo naslednjo tekmo igrala šele naslednjo nedeljo v državnem prvenstvu,

Barcelona povedla 2-0, morebitna zadnja tekma to nedeljo

FC Barcelona je suvereno dobila drugo tekmo končnice v Evroligi porti turškemu Galatasarayu 84:63. Domačini so že od samega začetka držali visok ritem, hitro povedli in prednosti niso izpustili iz rok. Ponovno se je izkazala dolga klop Barcelone, ki vsako tekmo učinkovito igra z vsemi svojimi igralci in predstavlja nevarnost nasprotnikom.

Tokrat Boki ni bil strelsko razpoložen kot na prvi tekmi. Dosegel je 2 točki, 3 skoke in 2 asistenci v 12 minutah igre. Trener Barcelone je minutažo porazdelil med vse igralce in tako nekoliko spočil nosilce pred tretjo tekmo, ki bo v nedeljo 20.4. ob 19.00 v Istanbulu.

Barelona si lahko z zmago v nedeljo že zagotovi vstopnico na zaključni turnir četverice.